Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Додадени 27 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Превод, replaced: Местоположба на → Местоположба во рамките на Галиција
с (→‎top: Превод, replaced: Location of → Местоположба на)
с (→‎top: Превод, replaced: Местоположба на → Местоположба во рамките на Галиција)
image_seal =Escudo de Cambre (2009).svg |
image_map = Situacion_Cambre.PNG |
map_caption = Местоположба наво '''Cambre'''рамките withinна [[GaliciaГалиција (SpainШпанија)|GaliciaГалиција]] |
subdivision_type = Парохии|
subdivision_name = 12 |