Разлика помеѓу преработките на „Сремска Митровица“

Додадени 37 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (додадена Категорија:Сремска Митровица користејќи го HotCat)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
| population_blank2_title = Општина
| population_blank2 = 79940
| timezone = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]]
| utc_offset = +1
| timezone_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
| utc_offset_DST = +2
| postal_code_type = [[Поштенски броеви во Србија|Поштенски број]]
}}
'''Сремска Митровица''' е [[град]] во Сремскиот округ кој припаѓа на покраината [[Војводина]], во северниот дел на [[Србија]]. Се простира на левиот брег на [[река]]та [[Сава]]. Населението изнесува 41,624. Во општината живеат 79,940 жители.
 
 
 
{{Србија-никулец}}
 
 
[[Категорија:Градови во Србија]]