Долни Стубол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 824 бајти ,  пред 16 години
Бот-форматирање на селата.
Нема опис на уредувањето
 
(Бот-форматирање на селата.)
'''Долни Стубол''' е село во [[Општина Пробиштип]].
== Географиja ==
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Села во Македонија|
| слика мапа=
| име=Долни Стубол
| општина=[[Општина Пробиштип]]
| популација=
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=
| географска должина=
| веб=
}}
 
== Географиja и местоположба ==
 
== Историja ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија: Кратовски и ПробиштипскиМакедонски села]]
[[Категорија:Пробиштипски села]]
[[Категорија:Села во Општина Пробиштип]]
[[Категорија:Села во Република Македонија]]
2.779

уредувања