Разлика помеѓу преработките на „Славонски Брод“

Додадени 40 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (Застарено име, replaced: локалитетот → наоѓалиштето using AWB)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
| leader_name = Mирко Дуспара
| leader_party =
|timezone = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]]
|utc_offset = +1
|timezone_DST =[[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
|utc_offset_DST =+2
|website = [http://www.slavonski-brod.hr/en/ Official website]