Разлика помеѓу преработките на „Навалперал де Тормес“

с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Автономни области во Шпанија|Автономна област → Автономни заедници во Шпанија|Автономна зае using AWB)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
population_total = 131 |
population_density_km2 = 2.2 |
timezone = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]] |
utc_offset = +1 |
timezone_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]] |
utc_offset_DST = +2 |
latitude = |