Лубрин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Автономна покраина|Покраина → Автономни заедници во Шпанија|Автономна заедница, Алмерија (п using AWB)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
|population_density_km2 = 12.1
|population_density_sq_mi = 31.3
|timezone = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]]
|utc_offset = +1
|timezone_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
|utc_offset_DST = +2
|latd=37 |latm=13 |lats= |latNS=N