Разлика помеѓу преработките на „Лика“

Додадени 40 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: северо-западниот → северозападниот using AWB)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
| population_demonym = Личани
| population_note =
| timezone1 = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]]
| utc_offset1 = +1
| timezone1_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
| utc_offset1_DST =
| footnotes =