Виборг (Данска): Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
| population_urban = 40.371
| population_density_km2 = 62.0
| timezone = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]]
| utc_offset = +1
| timezone_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
| utc_offset_DST = +2
| latd = 56 | latm = 27 | latNS = N