Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Додаден 21 бајт ,  пред 1 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: km2. → жит./км<sup>2</sup>.
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Parroquias → Парохии)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: km2. → жит./км<sup>2</sup>.)
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' — [[општина]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]], [[Шпанија]]. Има површина од 32.85 км<sup>2</sup>, население од 6,413 жители (2004) и густина од 195.22 km2жит./км<sup>2</sup>.
 
{{Општини во А Коруња}}