Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Одземени 7 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија., , и население → , население, густина на население од → густина од,  
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]].Има → Галиција]]. Има)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија., , и население → , население, густина на население од → густина од,  )
subdivision_type = [[Parroquia]]s|
subdivision_name = |
leader_title = Alcalde ([[MayorГрадоначалник]]) |
leader_name = |
area_note = |
}}
 
'''Порто до Сон''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] од автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]], [[Шпанија]]. Има површина од 95.1818жит/&nbsp;км<sup>2</sup>, и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.4747жит/&nbsp;км<sup>2</sup>.
 
{{Општини во А Коруња}}