Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 25 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: во Шпанија во покраината → во покраината
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија.)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: во Шпанија во покраината → во покраината)
}}
 
'''Бетансос''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]], [[Шпанија]].
 
{{Општини во А Коруња}}