Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Додадени 4 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија., , и население → , население, густина на население од → густина од, Alcalde
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија., , и население → , население, густина на население од → густина од, Alcalde)
subdivision_type = [[Parroquia]]s|
subdivision_name = |
leader_title = Alcalde ([[MayorГрадоначалник]]) |
leader_name = |
area_note = |
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]], [[Шпанија]]. Има површина од 32.85 км<sup>2</sup>, и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 km2.
 
{{Општини во А Коруња}}