Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Ла Коруња]]од → Ла Коруња]] од
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: , во автономната заедница → од автономната заедница, . → .)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Ла Коруња]]од → Ла Коруња]] од)
}}
 
'''Порто до Сон''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] од автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]].Има површина од 95.18&nbsp;км<sup>2</sup>, и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.47&nbsp;км<sup>2</sup>.
 
{{Општини во А Коруња}}