Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: , во автономната заедница → од автономната заедница, . → .
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: , → ,)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: , во автономната заедница → од автономната заедница, . → .)
}}
 
'''Порто до Сон''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]], воод автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] . Има површина од 95.18&nbsp;км<sup>2</sup>, и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.47&nbsp;км<sup>2</sup>.
 
{{Општини во А Коруња}}