Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Одземен 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: , → ,
с (→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: , → ,)
}}
 
'''Порто до Сон''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]], во автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] . Има површина од 95.18&nbsp;км<sup>2</sup> , и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.47&nbsp;км<sup>2</sup>.
 
{{Општини во А Коруња}}