Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 8 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на
с (→‎Сообраќај: Јазична исправка, replaced: == Транспорт == → == Сообраќај ==)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на)
|image_shield = Grand CoA Warsaw.png
|image_map = Warszawa_Mapa.png
|map_caption = ЛокацијаМестоположба на Варшава во [[Полска]]
|subdivision_type =
|subdivision_name = {{flagicon|Poland}} [[Полска]]