Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Додадени 8 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство ==)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на)
| pushpin_mapsize = 300px
| map_alt =
| map_caption = ЛокацијаМестоположба на Никозија во Кипар
| pushpin_map = Кипар
| pushpin_label_position = Nicosia