Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎Сообраќај: Јазична исправка, replaced: == Транспорт == → == Сообраќај ==
с (→‎Демографија: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup> (3))
с (→‎Сообраќај: Јазична исправка, replaced: == Транспорт == → == Сообраќај ==)
Од [[31 јули]] [[2004]] [[година]] отворен и [[Музеј на Варшавското Востание]] (Muzeum Powstania Warszawskiego)
 
== ТранспортСообраќај ==
[[File:Warsaw Airport.jpg|right|230px|Аеродром Варшава - Терминал 1]]