Разлика помеѓу преработките на „Васо Николоски“

с
Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
с (Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Васо Николоски''' е [[Македонци|македонски]] [[поет]].<ref>Македонски писатели/Macedonian writers, Друштво на писатели на Македонија, 2004, стр. 183.</ref>
 
== Биографија ==
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Николовски, Васо}}
 
[[Категорија:Луѓе од Гостивар]]
[[Категорија:Македонски писатели]]