Разлика помеѓу преработките на „Марко ја одменува свадбарината“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
{{наводи}}
 
[[Категорија:Македонски епскијуначки песни]]
[[Категорија:Српски епски песни]]
[[Категорија:Песни за Крале Марко]]