Разлика помеѓу преработките на „Гауерн“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
Форматна исправка, replaced: ) е општина → ) — општина
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Форматна исправка, replaced: ) е општина → ) — општина)
}}
 
'''Гауерн''' ({{lang-de|Gauern}}) е општина во округот [[Грајц (округ)|Грајц]], во [[Тирингија]], [[Германија]].
 
== Наводи ==
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Грајц (округ)]]
 
{{Градови во Грајц (округ)}}
{{Грајц-никулец}}
 
[[Категорија:Грајц (округ)]]