Разлика помеѓу преработките на „Гинтерсберге“

Додадени 10 бајти ,  пред 4 месеци
с
Форматна исправка, replaced: м² → м<sup>2</sup>
с (Форматна исправка, replaced: м² → м<sup>2</sup>)
== Географија ==
 
Гинтерсберге се наоѓа во горната долината на реката [[Зелке]] и има планинско езерце (површина: 80.000 м²<sup>2</sup>).
 
== Култура и места на интерес ==
 
{{Нормативна контрола}}
{{Харц-никулец}}
{{Окрузи на Харцгероде}}
 
[[Категорија:Градови во Харц]]
[[Категорија:Харцгероде]]
[[Категорија:Села во Саксонија-Анхалт]]
 
{{Харц-никулец}}
{{Окрузи на Харцгероде}}