Интермарше-Ванти-Жобер Материо: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎2016: Правописна исправка, replaced: Самуел Санчез → Самуел Санчес
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎2016: Правописна исправка, replaced: Самуел Санчез → Самуел Санчес)
{{Cycling squad rider|name=[[Ричи Порт]]|nat=АВС|birthdate={{birth date and age2|df=yes|2016|1|1|1985|1|30}}}}
{{Cycling squad rider|name=[[Џои Роскопф]]|nat=САД|birthdate={{birth date and age2|df=yes|2016|1|1|1989|9|5}}}}
{{Cycling squad rider|name=[[Самуел СанчезСанчес]]|nat=ШПА|birthdate={{birth date and age2|df=yes|2016|1|1|1978|2|5}}}}
{{Cycling squad rider|name=[[Мануел Сени]]|nat=ИТА|birthdate={{birth date and age2|df=yes|2016|1|1|1992|3|11}}}}
{{Cycling squad rider|name=[[Дилан Тенс]]|nat=БЕЛ|birthdate={{birth date and age2|df=yes|2016|1|1|1992|3|1}}}}