Разлика помеѓу преработките на „Вуелта а Еспања 2013 - етапа 1 до етапа 11“

с
Јазична исправка, replaced: индивидуал → поединеч (2)
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (11) using AWB)
с (Јазична исправка, replaced: индивидуал → поединеч (2))
[[Податотека:Vuelta2013.jpg|мини|Маршрутата на Вуелта а Еспања 2013]]
[[Вуелта а Еспања 2013]] започнала на 24 август, а етапата 11 се случила на 4 септември. Изданието во 2013 започнало со [[екипен хронометар]], каде сите членови на екипата започнале заедно и се бореле за подобро време на крајот, а веќе на втората етапа се одржала првата планинска етапа. На единаесеттата етапа, по првиот ден за одмор, се одржал единствениот индивидуаленпоединечен хронометар на трката.
 
{| class="wikitable"
== Етапа 11 ==
 
;4 септември 2013&nbsp;— [[Таразона]] до Таразона, 38,8 км, [[индивидуаленпоединечен хронометар]] (ITT)<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.lavuelta.com/13/en/recorrido/index.html?e=11|title=Таразона-Таразона|work=[[Вуелта а Еспања]]|publisher=Unipublic|accessdate=28 август 2013}}</ref>
 
{|