Разлика помеѓу преработките на „Medical Subject Headings“

Одземени 74 бајти ,  пред 3 месеци
с
Правописна исправка, replaced: пијалоците → пијалаците
с (Правописна исправка, replaced: пијалоците → пијалаците)
 
* [[Физички науки]] [H]
* [[Антропологија]], Образование, [[Социологија]] и Општествени појави [I]
* Технологија на храната и пијалоцитепијалаците [J]
* [[Хуманитарни науки]] [K]
* [[Информатика]] [L]
* [http://www.nlm.nih.gov/mesh/MBrowser.html Прелистувач на MeSH] {{en}}
* [[:en:List of MeSH codes|Список на MeSH-кодови]] {{en}}
 
 
{{нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Бази на биолошки податоци]]
[[Категорија:Бази на биолошки податоци]]
[[Категорија:Биоинформатика]]