Тош ван дер Санде: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
| weight = 64 кг
| currentteam = {{ct|LTB}}
| discipline = Друмскидрумски и<br>велодромски велосипедизам (порано)
| role = Возачвозач
| ridertype =
| amateuryears = 2009–2010<br>2011<br>2011
 
{{Возачи во Лото-Судал}}
 
{{Белгија-велосипедист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ван дер Санде, Тош}}
[[Категорија:Белгиски велосипедисти]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
{{Белгија-велосипедист-никулец}}