Разлика помеѓу преработките на „1978“

Одземен 11 бајт ,  пред 1 месец
с
Форматна исправка, replaced: '''Видете исто''': → == Поврзано ==, календарот за таа година → Календарот за таа година, removed: ----
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (Форматна исправка, replaced: '''Видете исто''': → == Поврзано ==, календарот за таа година → Календарот за таа година, removed: ----)
* [[8 декември]] – [[Голда Меир]], израелски премиер
 
== Поврзано ==
----
* [[Редовна година, која започнува во недела|календаротКалендарот за таа година]]
'''Видете исто''':
* [[Редовна година, која започнува во недела|календарот за таа година]]
 
== Надворешни врски ==