Разлика помеѓу преработките на „Омејади“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
с
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Праведниот калифат → Праведниот Калифат)
[[Категорија:Муслимански династии]]
[[Категорија:Омејади|*]]
[[Категорија:ИсламскаИсторија историјана исламот]]
[[Категорија:Држави во средновековна Анадолија]]