Разлика помеѓу преработките на „Женевско Езеро“

Додадени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: km³ → км<sup>3</sup>
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: km³ → км<sup>3</sup>)
|depth = {{convert|154.4|m|ft|abbr=off}}
|max-depth = {{convert|310|m|ft|abbr=off}}
|volume = 89 km³км<sup>3</sup>
|shore =
|elevation = {{convert|372|m|ft|abbr=on}}