Дрина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: м³ → м<sup>3</sup> (2))
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
| elevation =
| discharge = од 125 м<sup>3</sup>/s кај устието на Чехотина до 370 м<sup>3</sup>/с кај устието на Дрина во реката Сава
| watershed = 19,570 км²<sup>2</sup>
}}