Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 30 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Демографија: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup> (3)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 8 год. → 8 г.)
с (→‎Демографија: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup> (3))
[[Виланув]] (Wilanów) - 14.032
 
Најгуста населеност е во [[Срудмиесче]] (8772 ж/км²<sup>2</sup>), а најмала во [[Виланув]] (355 ж/км²<sup>2</sup>). Просечна [[густина на населеност]] за целиот [[град]] изнесува 3258 ж/км²<sup>2</sup>.
 
== Индустрија ==