Ласло Биро: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat-inline → Ризница-ред
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Неговиот изум: clean up, replaced: |language=Hungarian → |language=hu using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat-inline → Ризница-ред)
 
== Надворешни врски ==
* {{CommonscatРизница-inlineред|László József Bíró}}
* [http://www.budpocketguide.com/TouristInfo/famous/Famous_Hungarians17.php Кратка биографија на Биро] од Будимпешта