Разлика помеѓу преработките на „Скијање“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 месеци
с
Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat-inline → Ризница-ред
с (Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat-inline → Ризница-ред)
*Штеки
*[[Кацига|Кациги]] и скијачка облека
*Ракавици за скијање
 
==Поврзано==
{{наводи}}
 
{{CommonscatРизница-inlineред|Skiing}}
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Спортови]]
[[Категорија:Зимски спортови]]