Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Спортови на Летните олимписки игри 1960“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Категорија:Натпревари на Летните олимписки игри 1960 на [[Категорија:Спортови на Летните олимписки игри 196...)
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
{{CommonscatРизница-врска|1960 Summer Olympics events}}
 
[[Категорија:Летни олимписки игри 1960|Натпревари]]
[[Категорија:Спортови на Летните олимписки игри по година|1960]]