Разлика помеѓу преработките на „Клара Асишка“

Додадени 15 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (clean up, removed: |ref=harv using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
==Надворешни врски==
{{CommonscatРизница-врска|Clare of Assisi}}
 
[[Категорија:Францисканци]]