Хидроенергија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види повеќе → Поврзано using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Hydropower}}
* Пеламис, генератор на морските бранови , крајбрежјето на Португалија [http://www.pelamiswave.com/]
* Морски генератор, електрана на морска струја во Северна Ирска [http://www.marineturbines.com/18/projects/19/seagen/]