Разлика помеѓу преработките на „Кнез“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Knyaz}}
 
[[Категорија:Кнезови|*]]