Разлика помеѓу преработките на „Логичко коло“

Додадени 16 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
(Одбиена последната промена (од 79.126.140.155) и ја поврати преработката 3668537 на P.Nedelkovski)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Logic gates}}
* [http://www.kingswood-consulting.co.uk/giicm/ Распоред на пиновите за разни дигитални кола со логички порти]
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Електроника]]
[[Категорија:Дигитална електроника]]