Истарска жупанија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Видете уште и: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> using AWB)
с (→‎Видете уште и: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
*[[Список на населени места во Истарската жупанији]]
 
{{CommonscatРизница-врска|Istria County}}
 
{{Counties of Croatia}}