Оркниски Острови: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
==Надворешни врски==
{{CommonscatРизница-врска|Orkney Islands|Оркниски Острови}}
*[http://www.orkney.gov.uk/nqcontent.cfm?a_id=2583 Интернет презентација на Големите Оркниски Острови]
*[http://www.orkneyjar.com/ Историја и историско население ''Orkneyjar'']
 
 
{{Управни области во Шкотска}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Оркни| ]]
[[Категорија:Острови во Шкотска]]