Разлика помеѓу преработките на „Колумбија (Јужна Каролина)“

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Columbia, South Carolina}}
* [http://www.columbiasc.net Званична страница града]