Разлика помеѓу преработките на „Еленор Рузвелт“

Додадени 15 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎'''Втората светска војна''': Јазична исправка, replaced: хемисфера → полутопка)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
== Надворешни врски ==
 
{{CommonscatРизница-врска|Eleanor Roosevelt}}
 
* [http://www.whitehouse.gov/history/firstladies/ar32.html White House Biography of Eleanor Roosevelt]