Разлика помеѓу преработките на „Зимски олимписки игри 1928“

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎Земји-учеснички: Јазична исправка, replaced: хемисфера → полутопка)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска}}
{{commonscat}}
* [http://www.olympic.org/en/content/Olympic-Games/All-Past-Olympic-Games/Winter/St-Moritz-1928/ Санкт Мориц 1928], МОК