Разлика помеѓу преработките на „Вроцлав“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Исправка на единиците, replaced: Централно европско време → средноевропско време using AWB)
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
[[Податотека:Wratislauia Breßlaw Breslau 17.Jh.jpg|thumb|десно|200px|Вроцлав]]
 
{{commonscatРизница-врска|Wrocław}}
 
{{полска-гео-никулец}}