Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Јапонија“

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎Бои: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Flags of Japan}}
* [http://www.sarago.co.jp/protocol.html Протокол на знаме]
* [http://homepage1.nifty.com/gyouseinet/kenpou/koushitsu/koushitsugiseirei.htm Империјалистилки знамиња]