Владимир Висоцки: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎External Links: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
с (→‎External Links: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
== External Links ==
{{commonscatРизница-врска|Vladimir Vysotsky}}
* [http://www.wysotsky.com/ Vladimir Vysotsky translated into different languages]
{{Нормативна контрола}}