Разлика помеѓу преработките на „Папете“

Додадени 15 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎Забелешки: clean up, replaced: == Фусноти == → == Забелешки == using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
* [http://www.mapsouthpacific.com/tahiti/index.html Map of French Polynesia]
[[Податотека:PapeeteWaterfront2003.jpg|thumb|250px|left|Ривата Папете]]
{{commonscatРизница-врска|Papeete}}
 
{{Нормативна контрола}}