Разлика помеѓу преработките на „Пензенска Област“

Додадени 15 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Познати личности: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎Познати личности: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
* [[Евгениј Родионов]] (* [[1977]] - † [[1996]]), руски војник и [[Маченик|новомаченик]]
 
{{CommonscatРизница-врска|Penza Oblast}}
 
{{русија}}