Разлика помеѓу преработките на „Оренбуршка Област“

Додадени 15 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
'''Оренбуршка Област''' ([[руски]]:Оренбу́ргская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Оренбург]].
 
{{CommonscatРизница-врска|Orenburg Oblast}}
{{русија}}