Воронешка област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
'''Воронешка област''' ([[руски]]:Воро́нежская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Воронеж]].
 
{{CommonscatРизница-врска|Voronezh Oblast}}
 
{{русија}}